Regulamin Programu Poleceń
Ogólny graficzny schemat Programu Poleceń
Regulamin Programu „Polecaj konto firmowe w ING, zyskaj nagrodę”
DEFINICJE
- Dzień Roboczy – każdy dzień od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.
- ING Bank – ING Bank Śląski S.A. z siedzibą w Katowicach (adres: 40-086 Katowice, ul. Sokolska 34), wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000005459, o kapitale zakładowym opłaconym w kwocie 130.100.000,00 zł (w pełni opłacony), NIP 634013547, BDO: 000180465.
- ING UdB – ING Usługi dla Biznesu S.A. z siedzibą w Katowicach (adres: 40-121 Katowice, ul. Chorzowska 50), wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000408358, o kapitale zakładowym 27.000.000 zł (w pełni opłacony), NIP 6342805313.
- Biuro Rachunkowe – podmiot będący przedsiębiorcą w rozumieniu art. 431 Kodeksu Cywilnego oraz art. 151 Kodeksu Spółek Handlowych , który zamierza współpracować lub współpracuje z ING UdB w ramach Programu Poleceń
- Kod Identyfikacyjny – indywidualny kod, który otrzymuje Biuro Rachunkowe od ING UdB i który Biuro Rachunkowe może przekazać swoim obecnym i potencjalnym klientom.
- Klient Biura – obecni i potencjalni klienci Biura Rachunkowego, podmioty będące przedsiębiorcami w rozumieniu art. 431 Kodeksu Cywilnego oraz art. 151 Kodeksu Spółek Handlowych
- Regulamin / Umowa – niniejszy regulamin stanowiący umowę zawartą pomiędzy ING UdB a Biurem Rachunkowym.
- UHRC (ultra high risk countries) – kraje objęte odpowiednimi sankcjami Stanów Zjednoczonych (USA) lub krajów członkowskich Unii Europejskiej lub kraje, z którymi handel narusza prawa i przepisy eksportowe Stanów Zjednoczonych (USA) lub krajów członkowskich Unii Europejskiej lub innych obowiązujących przepisów dotyczących kontroli eksportu lub sankcji handlowych; aktualna lista krajów UHRC zostanie przedstawiona Biuru Rachunkowemu na jego żądanie.
- Program Poleceń – model współpracy, polegający na tym, że ING UdB wynagradza (na warunkach określonych w Regulaminie) Biura Rachunkowe za zwiększenie grona klientów ING Bank poprzez polecenie usług ING Banku i/lub zwiększenie zakresu usług, z których korzystają.
PRZEDMIOT WSPÓŁPRACY
- Na warunkach określonych w Regulaminie, ING UdB oraz Biuro Rachunkowe będą ze sobą współpracować w zakresie:
- Informowania o ofercie produktowej ING Banku.
- przekazywania materiałów promocyjnych Klientom Biura.
- raportowania i rozliczania efektów działań promocyjnych.
- Program Poleceń jest prowadzony w celu zwiększenia zasięgu działań promocyjnych prowadzonych przez ING UdB na rzecz ING Banku.
ZASADY PROMOWANIA
- ING UdB jest podmiotem, który na rzecz ING Banku prowadzi działania marketingowe prowadzące do nabywania przez potencjalnych klientów usług ING Banku. ING UdB jest uprawniony do nawiązywania partnerstw z podmiotami w tym z Biurami Rachunkowymi w celu zwiększenia zasięgu działań (tzw. budowanie sieci afiliacyjnej).
- Biuro Rachunkowe prowadząc działania informacyjne i promocyjne nt. możliwości skorzystania z oferty produktowej ING Banku korzysta wyłącznie z materiałów przygotowanych i zatwierdzonych przez ING UdB lub tych dostępnych na stronie https://www.ing.pl/.
- Biuro Rachunkowe może poinformować Klientów Biura o możliwości otwarcia rachunku w ING Banku i przekierować na stronę internetową, na której Klient Biura dowie się o płynących z tego tytułu korzyściach. Okoliczności i warunki przeprowadzenia takiej akcji informacyjnej należy do wyłącznej decyzji i odpowiedzialności Biura Rachunkowego.
- Biuro Rachunkowe przekazuje zainteresowanym Klientom Biura swój Kod Identyfikacyjny.
- W przypadku zawarcia umowy o prowadzenie rachunku firmowego w wyniku poinformowania Klienta przez Biuro Rachunkowe,
Biuro Rachunkowe uprawnione jest do otrzymania wynagrodzenia pod warunkiem spełnienia łącznie następujących warunków:- Klient Biura w dniu otwarcia konta nie posiadał konta firmowego w ING Banku (dozwolone jest posiadanie usług indywidualnych) – decyduje numer NIP;
- Klient Biura otworzył konto firmowe zaznaczając zgodę na marketing elektroniczny i telefoniczny przez Internet za pośrednictwem stron https://www.ing.pl/ lub przez aplikację mobilną Moje ING;
- Na ostatnim kroku wypełniania wniosku o konto Klient Biura zaznaczył opcję „Wypełniam wniosek z udziałem reprezentanta Banku lub mam kod polecenia”;
- W polu „Kod sprzedawcy” Klient Biura wpisał Kod Identyfikacyjny otrzymany od Biura Rachunkowego.
- Klient Biura nie zamknie konta firmowego w ciągu 30 dni od momentu jego otwarcia.
- Wysokość wynagrodzenia dla Biura Rachunkowego wynosi 300 PLN za każdego Klienta Biura, który dopełnił warunków wskazanych w pkt 3.5
- ING UdB przekazuje do Biura Rachunkowego, na adres email wskazany przez Biuro Rachunkowe w formularzu zapisu, raport z liczbą Klientów Biura, którzy spełnili warunki wskazane w pkt 3.5. oraz kwotą wynagrodzenia.
- Dostarczenie raportu następuje w terminie do 10 dnia miesiąca, za miesiąc poprzedni, w którym zakończył się ostatni warunek rozliczenia między stronami, czyli nowo otwarte konto firmowe nie zostało zamknięte w ciągu 30 dni.
- Aby otrzymać wynagrodzenie Biuro Rachunkowe, w ciągu 14 dni od dnia otrzymania raportu o którym mowa w pkt 3.7 i 3.8, powinno wystawić fakturę (z terminem płatności 30 dni) na ING UdB na kwotę wskazaną w raporcie i przesłać ją na adres [email protected].
- Na fakturze powinny się znaleźć:
- w części związanej z danymi Biura Rachunkowego dodatkowe dane kontaktowe np. nr telefonu, osoba do kontaktu.
- okres, którego dotyczy usługa (poprzedni miesiąc kalendarzowy)
- dokładny i zrozumiały opis usługi (Wynagrodzenie za informowanie klientów o ofercie produktowej ING, w ramach Programu Poleceń)
- Dane do faktury:
ING Usługi dla Biznesu SA
ul. Chorzowska 50
40-121 Katowice
NIP: 6342805313 - Dla usług innych niż konta firmowe w ING Banku mogą zostać ustalone odrębne, szczególne zasady dot. warunków udziału w Programie Poleceń
- Biuro Rachunkowe powinno poinformować Klienta Biura tylko o tych produktach ING Banku, których Klient Biura faktycznie potrzebuje wg wiedzy Biura rachunkowego, wynikającej ze specyfiki współpracy z Klientem.
- Biuro Rachunkowe zobowiązuje się, że pracownicy lub współpracownicy uczestniczący w realizowaniu Programu Poleceń nie są nakłaniani przez to Biuro Rachunkowe do faworyzowania interesów ING Banku.
ZAWARCIE UMOWY
- Zawierając Umowę Biuro Rachunkowe winno:
- podać następujące dane Biura Rachunkowego: nazwa (firma), NIP, adres firmy, adres e-mail, numer telefonu; imię i nazwisko osoby upoważnionej do zgłoszenia do Programu Poleceń
- złożyć wymagane przez ING UdB oświadczenia w zakresie PEP (osób zajmujących eksponowane stanowiska polityczne), wdrożenia regulacji AML, braku obecności na listach sankcyjnych Rzeczpospolitej Polskiej, organów Unii Europejskiej, ONZ, Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej i Królestwa Niderlandów
- zaakceptować Regulamin oraz Politykę Prywatności
- Zawierając Umowę Biuro Rachunkowe może wyrazić zgodę na przesyłanie informacji handlowych dotyczących Programu Poleceń. Zgoda może zostać przez nie cofnięta w dowolnym momencie, poprzez wysłanie wiadomości na adres e-mail: [email protected].
- Po otrzymaniu przez ING UdB wniosku o zawarcie umowy, ING UdB dokona weryfikacji Biura Rachunkowego na podstawie publicznie dostępnych informacji, do 3 Dni Roboczych. Po tym czasie ING UdB wyśle na podany przez Biuro Rachunkowe e-mail link aktywacyjny.
- Po użyciu linka aktywacyjnego Biuro Rachunkowe otrzyma e-mail potwierdzający zawarcie Umowy oraz indywidualny Kod Identyfikacyjny wraz z materiałami informacyjnymi o produktach ING Banku
- Biuro Rachunkowe może wystąpić do ING UdB z prośbą o przyznanie więcej niż jednego Kodu Identyfikacyjnego, przy czym każdy z nich może zostać użyty przez Klientów Biura wielokrotnie.
- ING UdB ma prawo, według własnego uznania, odmówić podjęcia współpracy z Biurem Rachunkowym.
- ING UdB nie pobiera od Biura Rachunkowego opłat z tytułu realizowania postanowień Umowy.
- Zawierając Umowę Biuro Rachunkowe winno:
KONTAKT Z ING UDB
- Kontakt z ING UdB w sprawie Programu Poleceń jest możliwy poprzez adres e-mail: [email protected]
REKLAMACJE
- Biuro Rachunkowe może złożyć reklamację w związku z funkcjonowaniem Programu Poleceń zgodnie z następującymi zasadami:
- Reklamacje mogą być składane elektronicznie poprzez email wysłany na adres: [email protected];
- Reklamacja powinna zawierać:
• opis zdarzenia, którego dotyczy
• wyraźne wskazanie roszczenia Biura Rachunkowego względem ING UdB (tj. czego Biuro Rachunkowe żąda od ING UdB); - ING UdB rozpatrzy reklamację w terminie nie dłuższym niż 30 dni od dnia otrzymania reklamacji, o czym poinformuje Biuro Rachunkowe wiadomością e-mail na adres wskazany przez Biuro Rachunkowe. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie odpowiedzi przed jego upływem;
- W przypadku bardziej skomplikowanych przypadków ING UdB może przedłużyć termin rozpatrzenia reklamacji o nie więcej niż 60 dni. ING UdB informuje o przedłużeniu terminu poprzez wiadomość wysłaną na adres e-mail Biura Rachunkowego.
- Biuro Rachunkowe może złożyć reklamację w związku z funkcjonowaniem Programu Poleceń zgodnie z następującymi zasadami:
POUFNOŚĆ
- Wszelkie dane i informacje otrzymane przez Biuro Rachunkowe w związku z realizacją Umowy będą uważane za informacje poufne, niezależnie od formy ich przekazania i niezależnie od tego, czy zostały wyraźnie oznaczone jako informacje poufne. Powyższe nie dotyczy informowania przez Biura Rachunkowe o ich uczestnictwie w Programie Poleceń.
- Biuro Rachunkowe jest zobowiązane:
- nie udostępniać informacji poufnych osobom trzecim
- podjąć wszelkie środki zabezpieczające w celu ochrony informacji poufnych przed udostępnieniem osobom trzecim oraz przed ich nieuprawnionym użyciem;
- nie wykorzystywać informacji poufnych w inny sposób niż w celu realizacji Umowy.
- Biuro Rachunkowe ma prawo przekazać informacje poufne członkom organów zarządczych i nadzorczych, własnym pracownikom, doradcom, biegłym rewidentom lub prawnikom, pod warunkiem zagwarantowania, że osoby te będą przestrzegały postanowień niniejszego paragrafu. Wszelkie naruszenia postanowień niniejszego paragrafu przez powyższe osoby będzie traktowane na równi z naruszeniem Biura Rachunkowego.
- Postanowienia niniejszego paragrafu nie dotyczą danych i informacji, które:
- były powszechnie znane lub stały się powszechnie dostępne w sposób inny niż poprzez działanie lub zaniechanie Biura Rachunkowego lub poprzez naruszenie przez Biuro Rachunkowe lub podmiot trzeci jakiegokolwiek innego obowiązku zachowania poufności;
- winny być ujawnione w ramach obowiązku prawnego ciążącego na Biurze Rachunkowym, wynikającego z bezwzględnie wiążącego przepisu prawnego, orzeczenia sądu lub sądu polubownego, lub decyzji właściwego organu.
- Obowiązek Biura Rachunkowego zachowania poufności ma charakter bezterminowy, co oznacza, że nie wygasa wskutek rozwiązania Umowy. Przepis art. 3651 k.c. nie ma zastosowania.
DANE OSOBOWE
- ING UdB oraz Biuro Rachunkowe zobowiązują się powiadomić własnych pracowników, współpracowników, reprezentantów, osoby wskazane do kontaktu lub osoby upoważnione do działania w imieniu strony, jeśli dotyczące ich dane osobowe będą przekazywane drugiej stronie Umowy w związku z jej wykonywaniem, poprzez przekazanie klauzuli informacyjnej drugiej strony. Klauzula informacyjna ING UdB znajduje się https://ingdlabiznesu.pl/polityka-prywatnosci/
- Szczegółowe ww. informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych Biura Rachunkowego (o ile podlega RODO) przez ING UdB znajdują się w klauzuli informacyjnej, dostępnej pod adresem https://ingdlabiznesu.pl/polityka-prywatnosci/
CZAS OBOWIĄZYWANIA UMOWY
- Umowa zostaje zawarta na czas określony do dnia 30.11.2027r.
- Każda ze stron może wypowiedzieć Umowę z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego.
- Oświadczenie o wypowiedzeniu dla swej ważności wymaga zachowania co najmniej formy dokumentowej i powinno zostać skierowane na adres e-mail drugiej strony.
- Każda ze stron może wypowiedzieć Umowę ze skutkiem natychmiastowym z ważnego powodu, w szczególności z powodu istotnego naruszenia Umowy przez drugą stronę.
- W przypadku wypowiedzenia Umowy przez ING UdB, przez ważny powód należy rozumieć w szczególności:
- naruszenie przez Biuro Rachunkowe obowiązków poufności wynikających z § 7;
- prowadzenie przez Biuro Rachunkowe działalności gospodarczej w kraju UHRC lub posiadanie przez Biuro Rachunkowe rachunku bankowego w kraju UHRC;
- zawieszenie lub zakończenie działalności przez Biuro Rachunkowe;
- ujawnienie się okoliczności wskazujących na prawdopodobieństwo, że Biuro Rachunkowe prowadząc działania wynikające z Umowy pozostaje w sprzeczności z prawem lub ma na celu popełnienie przestępstwa.
- wątpliwości powstałe podczas procesu weryfikacji uczestników Programu Poleceń, którego dokonuje ING UdB na podstawie dostępnych danych oraz cyklicznego monitoringu współpracy.
- ING UdB ma prawo wypowiedzieć Umowę ze skutkiem natychmiastowym, jeżeli będzie do tego zobowiązana na podstawie bezwzględnie obowiązujących przepisów prawa, w szczególności dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy lub regulacji grupy kapitałowej, do której należy ING UdB.
- Wypowiedzenie Umowy wywołuje skutki na przyszłość. Jednakże mimo rozwiązania wskutek wypowiedzenia strony nadal związane są postanowieniami Regulaminu w zakresie rozliczenia roszczeń o zapłatę Wygrodzenia Biura Rachunkowego wynikających z usług uruchomionych przed rozwiązaniem Umowy.
COMPLIANCE
- Zobowiązanie do przestrzegania przepisów: Biuro Rachunkowe zobowiązuje się do przestrzegania wszelkich obowiązujących przepisów prawa, regulacji, wytycznych oraz norm branżowych, które mają zastosowanie do jego działalności, w tym, ale nie wyłącznie, przepisów dotyczących ochrony danych osobowych, ochrony konkurencji, prawa pracy, przepisów podatkowych oraz regulacji antykorupcyjnych.
- Normy etyczne: Biuro Rachunkowe zobowiązuje się prowadzić działalność w sposób etyczny, przestrzegając zasad uczciwości, przejrzystości i odpowiedzialności. W szczególności nie będzie podejmować działań ani praktyk, które mogłyby być uznane za nielegalne, niemoralne lub naruszające dobre obyczaje.
- Zapobieganie korupcji: Biuro Rachunkowe zobowiązuje się do nieoferowania, niewręczania, nieprzyjmowania ani nieżądania żadnych korzyści majątkowych lub osobistych w celu wywarcia wpływu na jakiekolwiek decyzje biznesowe. Biuro rachunkowe będzie działać zgodnie z przepisami antykorupcyjnymi obowiązującymi na danym terytorium.
- Zgłaszanie nieprawidłowości: W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości, naruszeń przepisów prawa lub niniejszej klauzuli, Biuro rachunkowe zobowiązuje się niezwłocznie poinformować ING UdB oraz podjąć odpowiednie działania w celu usunięcia tych naruszeń i zapobieżenia ich wystąpieniu w przyszłości.
- W toku współpracy ING UdB może wymagać od Biura Rachunkowego stosowania się do innych, szczegółowych wytycznych i regulacji, które każdorazowo będą przekazywane drogą elektroniczną.
POSTANOWIENIA KOŃCOWE
- Regulamin obowiązuje od dnia 21. listopada 2024 r.
- ING UdB ma prawo dokonań zmiany lub uzupełnienia Regulaminu, o czym powinien poinformować Biuro Rachunkowe za pośrednictwem korespondencji e-mail z co najmniej 14-dniowym wyprzedzeniem.
- Biuro Rachunkowe nie może przenieść swoich praw wynikających z Umowy bez uprzedniej pisemnej zgody ING UdB.
- Umowa podlega prawu polskiemu. Konwencja Narodów Zjednoczonych o umowach międzynarodowej sprzedaży towarów z dnia 11 kwietnia 1980 r. nie ma zastosowania.
- Spory powstałe w związku z zawarciem lub wykonywaniem Umowy będą podlegały rozstrzygnięciu przez sąd powszechny miejscowo właściwy dla siedziby ING UdB.
- ING UdB działając na podstawie art. 4 c ustawy z dnia z dnia 8 marca 2013 r. o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych oświadcza, że posiada status dużego przedsiębiorcy w rozumieniu Załącznika I do rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i art. 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187 z 26.06.2014, str. 1, z późn.zm.).